ZEYTİNBURNU HALI YIKAMA | 0 212 486 22 42

zeytinburnu-metropol-hali-yikama
zeytinburnu-metropol-hali-yikama

ZEYTİNBURNU METROPOL HALI YIKAMA

Zeytinburnu ilçesine hizmet veren Metropol Halı Yıkama fabrikamıza gelen halılarınız önce her hangi bir karışıklığa uğramaması için numaralanır. Temizlenmeye hazırlanan halılarınız öncelikle cinsine, dokumasına ve halınızın durumuna göre ayrılır. Makine ve Akrilik halılar, El dokuma ve Nepal halıları, Viskon ve İpek halılar, Kilimler ve Patcwork halılar birbirlerinden ayrı bir şekilde yıkama işlemine tabii tutulur.

Eğer halılarınız her hangi bir yıpranma tahribat yok ise toz alma makinesine girer ve bütün toz ve pisliklerinden ayrılır.

Zeytinburnu Halı Yıkama Firmaları içinde en iyi ve en hızlı teslimat yapan , kaliteli hizmet sunan Metropol Halı Yıkama fabrikasında yıkamaya hazır hale gelen halılarınız yine halınız için en uygun Avrupa standartlarında içinde zararlı kimyasallar içermeyen çevreyle dost Lazer-Promax halı şampuanlarıyla 12 fırçalı tam otomatik halı yıkama makinesinde tek tek yıkama işlemine alınır. Çok lekeli olan halılar leke çalışması yapılır gerekirse tekrar yıkama işlemine alınır. Leke ve kirlerinden tamamen arındırılan halılar bol su ile durulanarak sıkma işlemine girer ve halının içindeki su dışarı atılır. Yıkama işlemi biten temizlenmiş halılar kurutma işlemine girer.Kurutma odasına alınan halılar % 100 kurutularak paketleme bölümüne alınır. Son kontrolleri yapılan halı parfümlenerek paketlenir.

Metropol Halı Yıkama Fabrikamızdan Yıkama Video Görüntüsü
Şimdi Ara
Şimdi Ara

Halı Yıkama Akarlarının (Maytların) Temizliği

Halı yıkama esnasında kullanılan anti-bakteriyel  Lazer-Promax halı şampuanının içindeki maddeler (oksijen bazlı, hidrojen-per-oksit) sayesinde halılarının bakteriyel temizliği de yapılmaktadır. Bu işlem sonucunda yapılan işlem aynı zamanda halıların bakteriyel temizliğini de sağlamış olacaktır. Halı Yıkaması tamamlanan halılar durulama öncesinde belirli bir süre ultraviyole ışık altından geçirilerek, toz alma ve yıkama devamında halı akarlarına (mite) karşı ilave bir dezenfeksiyon sağlanmaktadır. Metropol halı yıkama, Güngören halı yıkama, hijyen halı yıkama, halılardaki mayt temizliği, hızlı ve express halı teslim, kaliteli ve en iyi halı yıkama gibi anahtar kelimelerle de bize ulaşabilirsiniz.

Halı Yıkama Durulama İşlemi

Halı yıkamanın en önemli safhalarından biri durulamadır. Durulaması iyi yapılmadan kurutulmuş halı tozları kendine çekerek daha çabuk kirlenecek ve yapış yapış olacaktır. İyi durulanmamış halıda keçeleşme meydana gelir.
Ultraviyole dezenfeksiyon devamında yapılmakta olan durulama işleminde halı konveyör bant üzerinde yavaşca ilerlerken dört ayrı yatay fırça grubundan geçmektedir. Her fırça grubu yedi ayrı durulama suyu fıskiyesiyle desteklenmekte, böylelikle fırçalar püskürtülen suyla fırçalamayı sürdürürken aynı zamanda vakumlama ile son derece sağlıklı bir durulama oluşturmaktadır. 

Halı Yıkama Sıkma İşlemi

Durulama sonrasında; halıların uzun süre ıslak bekletilmemesi ve kurutmanın kısa sürmesi için santrifüj (rulo tip sıkma kazanları) kullanılmaktadır. Halılar katlanıp kırılmadan, herhangi bir deformasyona maruz bırakılmadan rulo halinde santrifüj edilerek büyük oranda ön kurutma sağlanmaktadır.

Halı Yıkama Kurutma

Santrifüj edilerek ıslaklığı alınmış nemli halıların tamamen kurutulması için kurutma odasına alınır. Halılar, leke ve iz bırakmayacak paslanmaz malzemeden yapılmış boru askılara alınarak, kuru ve sıcak hava verip nemli havayı çeken dışarının tozlu ve kirli ortamından uzak sağlıklı ve hijyenik olarak kurutulmaktadır.

Halı Kontrol ve Ambalajlama İşlemi

Kuruyan halılar, son kontrolleri yapıldıktan sonra; paketleme makinesinden geçirilip parfümlenerek ambalajlanma işlemi yapılmaktadır.

Metropol Halı Yıkama Zeytinburnu
Metropol Halı Yıkama Zeytinburnu

Halılarınız 24 Saatte Teslim! 

Metropol halı yıkama şirketi olarak, halı yıkama  konusunda  profesyonel  çözümler sunmaktayız. Halılarınız fabrikaya geldiğinde ilk iş olarak cinslerine göre gruplarına ayrılır. Toz alma makinesinden geçirilerek tozlarından temizlenir. Halının cinsine uygun şampuan ve yıkama tekniğiyle yıkanır ve durulanır.Santrifüj makinesiyle su ve kirlerden tamamen arındırılır. Hijyenik ve izole edilmiş kurutma odalarında kurutularak Express Yıkama ile halılarınız 24 saat gibi kısa sürede kullanıma hazır hale gelir.Son olarak paketleme makinesinden geçirilen halılarınız son kontrolleri yapılıp parfümlenerek siz değerli müşterilerimize teslim edilmek üzere halı rafına yerleştirilir.

Şimdi Ara
Şimdi Ara

HİZMET BÖLGELERİMİZ


Kullandığımız LAZER PROMAX Halı Şampuanı ve Temizlik Ürünlerinin Uluslararası Geçerli Belgeleri

  • ISO 18001 OHSAS SERTİFİKASI
  • ISO 14001 SERTİFİKASI
  • Hygiene / Hijyen SERTİFİKASI


Bizlere ulaşacağınız anahtar kelimeler: Zeytinburnu halı yıkamaZeytinburnu halı temizlemeEn iyi Zeytinburnu halı temizleme firmalarıZeytinburnu halı silmeZeytinburnu halı yıkama firmalarıZeytinburnu halı yıkama şirketleriZeytinburnu halı yıkama firmalarının telefon numaralarıEn iyi Zeytinburnu halı yıkama firmasıEn iyi Zeytinburnu halı temizleme firmalarıEn ucuz Zeytinburnu halı temizleme firmaları
Kategoriler: Halı Yıkama

4 yorum

Ümran Emirlioğlu · 18 Mayıs 2023 05:00 tarihinde

Ben de halılarımı ilk defa bu kadar güzel yıkayan bir firmaya iyiki halılarımı vermişim yün halılarım tertemiz geldi. Mis gibi kokusu da cabası

Açelya Taş · 28 Mart 2023 16:07 tarihinde

Kesinlikle memnun kaldim , koltuklarimi temizletmistim , insallah gene koltuk ve busefer halilari temizleticem ,bir cok firmaya gore cok başarili.

Asuman Gezgin · 5 Mart 2018 07:00 tarihinde

24 saatte halı nasıl yıkanıp teslim edilir ya aklım almıyor

Mukadder Yıldız · 4 Şubat 2018 06:04 tarihinde

Evt ben geçen hafta verdim 5 gibi alındı ertesi gün 6 da teslim edildi evde yeni yürüyen bebeğim var ve çok memnun kaldim

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir